• Odwiedziło nas: 207540

Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

Link do przyszłości - pierwsze spotkanie z serii programowania komputerowego.

W poniedzialek, 11 grudnia, byliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH", którego efektem będzie - uwaga:  GRA KOMPUTEROWA!!!

Podium w Pierwszym turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Zgorzelca!

Pierwszy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Zgorzelca już za nami. W kategorii „open” zwyciężył zgorzelczanin - Bartłomiej Wilk. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział 45 szachistów i szachistek w tym silna grupa z PRYMUSA pod opieką pana Józefa Okrzyńskiego - naszego instruktora.

Mikołajkowe niespodzianki w PRYMUSIE!

Każdego roku szóstego grudnia naszą szkołę odwiedza Mikołaj!  W tym roku rownież do nas zawitał i przygotował całą masę przyjemności!

Bake off! w klasach trzecich

Tradycyjne "Zaduszki" na cmentarzu wojskowym

Jak co roku w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarz wojskowy w Zgorzelcu, aby zapalić symboliczne znicznie na grobach żołnierzy walczących po to, abyśmy mogli dziś żyć spokojnie w wolnej ojczyźnie.

Cała Polska czyta dzieciom ... w PRYMUSIE

Samorząd Uczniowski w PSP Prymus w Zgorzelcu w tym roku szkolnym  przyłączył się do akcji - "Cała Polska czyta dzieciom".  Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Konkurs na najpiękniejszą dynię rozstrzygnięty!

Każdego roku jesienią w okolicach Halloween organizujemy rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię.  W tym roku prace można było przynosić do środy, 25 października, a już w czwartek po ogólnoszkolnym głosowaniu i burzliwych naradach jury wyłoniono tegorocznych zwycięzców!

Pasowanie na pierwszoklasistę

Dziś w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość - starsi uczniowie oficjalnie przyjęli pierwszoklasistów w swoje szeregi!

Euroweek - szkoła liderów"

Jak co roku w zimie wybieramy się na kilkudniowe warsztaty językowe do Międzygórza w ramach prestiżowego projektu "Euroweek - szkoła liderów".  Warsztaty są absolutnie FANTASTYCZNE - w trakcie kilku dni nasze dzieci zaczynają faktycznie KOMUNIKOWAĆ SIĘ w języku angielskim z animatorami z całego świata!

Uwaga! Nowe fantastyczne zdjęcia w naszym słowniku obrazkowym!

Dziś dodaliśmy kolejne pozycje do słowniczka obrazkowego tworzonego w ramach prac projektowych w klasach 1A i 2A.